Jdi na obsah Jdi na menu
 


Popis závodů

Na VD Rozkoš se každoročně (zpravidla) jezdí 4 závody kajutových plachetnic:

Napříč Rozkoší  

Závod u příležitosti zahájení sezony - klubová záležitost

Start a cíl se nachází na linii komín v Novém Městě n. M. - vlajkový stožár v klubu. Otočka je u Rovenské hráze a otáčí se levobokem kolem bóje, která se nalézá první vpravo od stavidla.

Vzhledem k tomu, že časová náročnost takového závodu je za středního větru pouhých 45 min, může být, po dohodě s posádkami, uspořádáno více rozjížděk.

Zbývající závody pořádá TJ Slavia Jachting Česká Skalice a jezdí se na standartní trati tvaru rovnostranného trojúhelníku o délce strany cca 1 km.

Odysseův pohár I

je jednokolový noční závod kajutových plachetnic. Zpravidla se startuje v pátek za soumraku a končí po čtyřech hodinách  nebo za naprostého bezvětří dříve (min. však po 2 hodinách). Pokud se to nezdaří, jede se v náhradním termínu v sobotu dopoledne.

Odysseův pohár II

je dvoukolový denní závod, jehož první kolo se pořádá zpravidla v sobotu a druhé v neděli. V případě bezvětří může dojít k posunu časů nebo i k odvolání jednoho kola. Tohoto závodu se účastní i třídové lodě (každá lodní třída má definované parametry včetně posádky, proto o pořadí v cíli rozhoduje umění jejich kapitánů) na rozdíl od kajutových lodí, které se hodnotí pomocí handicapů - viz samostatná rubrika.

4 hodiny Rozkoše

je jednokolový denní závod, jehož první kolo se pořádá zpravidla v sobotu a neděle je náhradní termín. Tohoto závodu se rovněž účastní třídové lodě.

 
 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2024 >>


Statistiky

Online: 4
Celkem: 90883
Měsíc: 3075
Den: 159